SKP Kometa Brno - home AKTUALITY 2022
30. 3. 2022
Český pohár dospělých a juniorů potřetí získal SKP KOMETA Brno.
2. 5. 2022
Zlato z mistrovství ČR juniorů v sálové cyklistice pro Vojtěcha Blažka a Pavla Šína
Velký úspěch mladých krasojezdců SKP Komety Brnona víkendovém Mistrovství ČR juniorů v sálové cyklistice, konané proběhlo ve Svitávce dne 30.4.2022. Vojtěch Blažek a Pavel Šína, kteří získali 1.místo v kategorii dvojic a stříbrnou a bronzovou medaili v kategorii jednotlivců. Tímto umístěním a po součtu 6 kvalifikačních závodů si vybojovali start na Mistrovství Evropy juniorů, které se koná 27.-28.května ve švýcarském Schaffhausenu. Přejeme na tomto prvním vstupu do nejvyšší evropské soutěže juniorů našim reprezentantům SKP Komety Brno a ČR hodně úspěchů.
19. 5. 2022
Turisté objevili Dolní Moravu během normalizace. Pomohl policejní sportovní klub - článek Deníku.cz
Pro ty kdo neznají historii turistického a lyžařského střediska Dolní Morava, doporučuijeme přečtení článku v Denik.cz . Vše vzniklo z nadšení pro lyžování a velikým brigádnickým úsilím tehdejších, ale i stále dnešních členů oddílu lyžování.
10. 6. 2022
Rajnochovická padesátka - Mistrovství UNITOP ČR horská kola
Dne 9.června se uskutečnilo Mistrovství UNITOP ČR v horský kolech. V dobře obsazeném závodě se tým našich šesti jezdců neztratil. Nakonec z toho byly hned dvě medaile zlato a bronz. Zlato získal na trati dlouhé 47km Karel Molák a bronz na stejné trati Tomáš Ráčil.
18. 6. 2022
Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví opět v Brně
Po dvouleté nucené přestávce se v Brně opět sešli policejní jezdci ze šesti států, aby se utkali v 23. ročníku Mezinárodního mistrovství v jezdectví České republiky. Po pátečním představení na Nám.Svobody se v sobotu v první soutěži zaskvěl košický jezdec por. Matúš Štefko. Svého svěřence Nadala provedl skokovým derby v nejrychlejším čase a bez trestných bodů. Policejní parkur opanovala domácí jezdkyně pprap. Eva Kovaříková. Se svým Concordem se díky součtu výsledků z obou disciplín se stali celkovými vítězi. Stovky diváků si domů odnesly spoustu zážitků nejen ze soutěží ale i z doprovodného programu, který byl určen především dětem
5. 12. 2022
Vynikající výsledky badmintonu na Mistrovství ČR i v zahraničí.
Trenérský úspěch Hanky Pospíšilové a Martina Svobody, jejich svěřenkyně Míša Fedorková získala kompletní sadu medaili na MČR U13 v badmintonu ve Vendryni. Bronz získala ve dvouhře, stříbro společně s Honzou Stružkou z Polabin ve smíšené čtyřhře a zlatou medailí ve čtyřhře s Pajou Hermanovou z BK 1973 Benátky nad Jizerou. A aby toho nebylo málo, tak ve dnech 2. - 4. 12. 2022 na prestižním badmintonovém turnaji 13th Medvode Yonex Youth Cup ve Slovinsku, bronz. Neztratili se ani další naši závodníci, naopak skvělá další bronzová Vendy Šedová a dokonce stříbro Maty Jandy. Všem gratulujeme
9. 2. 2022
Oddíl rychlobruslení se představil v nových kombinézách.
Oddíl v nových kombinézách předstvil svůj sport na Olympijském parku v Brně. Díky fenomenální Martině Sáblíkové je o tento sport stále větší zájem i když slibovaná hala stále nestojí. Aktuální příprava je tedy bez ledu a za ním musí oddíl do Rakouska nebo Polska, kde v poslední době vybudovalo Polsko 4 nové haly.
17. 2. 2022
Vynikající výsledky našich lyžařů na univerzitním a juniorském mistrovství České republiky v technických disciplínách v Bílé.
Celou akci otevřel v sobotu 12. února závod mužů v obřím slalomu. Nejrychleji si s tratí poradil Ondřej Surkoš (Kometa Brno), o 36 setin před Markem Müllerem (r. 1998), třetí skončil Polák Bartolomiej Sanetra. V Bílé se také jelo o juniorské tituly v točivých disciplínách. V obřím slalomu a slalomu mladších juniorek získala bronz Hlavoňová Lucie (Kometa Brno), další bronz přidal ve slalomu mladších juniorů Hlavoň Jakub. V Českém poháru dospělých a juniorů je v současné době SKP Kometa Brno na druhém místě za Racing team Záhrobský, obhajoba loňského titulu je v této sezóně velmi náročná.